Basında BizBASINDA BİZ


Özel dedektiflerimiz son zamanlarda ülkemizde yaptığı araştırmaların bahisleri aldatmak, ihanet etmek, kandırmak gibi insan için gurur kırıcı, sıkıntıya düşüren durumlar üzerinedir. Özel dedektif bu durumları deliller bazlı araştırmalar ile çözümleyecek konunun mahkemede neticelenmesini sağlamaktadır. Örneğin bir aldatılma olayı geçirdiniz ve elinizde hiç bir delil yok . Özel dedektif sizlerin durumunuza uygun çalışma planını tayin ederek somut veriler elde ederek konunun mahkemede sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Özel dedektif büroları ülkemizde son zamanalarda şirketsel oluşumlar ile faaliyetlerini fazlalaştırma çabası içerisine girmişlerdir ancak her özel dedektif bürosu bu işte başarılı olamamaktadır. Eş takibi gibi kapsamlı bir hizmetin Türkiye'de açılan bütün özel dedektif bürosu şubelerinde verilen bir hizmet olarak kalmasını sağlamak çok önemlidir. O nedenle bir özel dedektif bürosunun kaliteli olup olmamasını bu gibi bir durumu inceleyerek bulabilirsiniz.

Özel dedektiflik eş takibi hizmeti neticesinde birçok mevzuyu baz alarak çalışma yapılmaktadır. Özel dedektiflik izleme yapmak için insanların çeşitli faktörler bağlamında izleyerek yapabilmektedir. İzleme ve takip çalışmaları yönlendirilirken irdelenmesi gereken bazı mevzular bulunmaktadır. İnsanların yaşantılarındaki giz yaptığı konular çerçevesinde araştırmalarını sürdüren özel dedektif incelelemelerini ahlaki kurallar çevresinde sürdürür. Özel dedektif eş takibi ile ülkemizde birçok devlet kurumunda çalışması gerekli özel araştırmacılar yerine, yasalardaki açıklıklar sebebiyle mesleği özel olarak yürüten ticari firmalar haline gelmiştir.

Özel dedektif büroları ülkemizde kurulan araştırma şirketleri bazında yapılan incelemelerin, değerlendirilmesi için insanlar ile birebir çalışma esnasında ve bazı işlerin değerlendirilmesi için müşteri ile kontak kurulur. Özel dedektif eş takibi hizmeti, her ülkede ve dünyada verilen bir hizmet olmayıp, başka türlü çalışmalar ile de yürütülen konular değiştikçe hizmet alanı şekillenen durumlar etrafında yürütülür. Eş takibi hizmet olarak müşteriye sunulabilmesi için bazı faktörler vardır. Öncelikle yurt dışında yapılan uygulama ve hukuk nizamlarına göre özel dedektif bu icraatları devlet kurumlarına bağlı kalınarak yürütmektedir. Özel dedektif yasal kuralları arkasına alabilmesi için devlet kuruluşlarına bağlı olarak çalışmalıdır. Ancak ülkemizde veto edilmiş yasa taslağı neticesinde malesef özel dedektif mesleği, tam akdiyle yerine getiremeyip, özel bir kuruluş adı altında bunu gerçekleştirebilmektedir. Eş takibi hizmetine de etki eden bu etkenler müşteri ve ilgili kitlenin hizmeti alırken tam olarak nasıl faydalanabileceğini belirtmektedir.

Özel dedektif icraatları ile kolluk kuvvetlerine, bağlı olduğu emniyet kurumlarına yardımcı olmaktadır. Özel dedektif aslında insanların doğasında çalışma alanı bulan mesleki bir girişimdir. İnsanların doğasındaki davranışların kusurlarından kaynaklanan kabahat, suç ve aksi durumların araştırılıp tespit edilmesi noktasında özel dedektif çalışma yürütür. Özel dedektif eş takibi hizmetini verirken müşterisinden edindiği kaynakların mühim bir yeri vardır. Araştırmalarını bilimsel metotlara uygun olarak çözebilen özel dedektif, aldığı eğitim sayesinde vakayı sonuçlandırabilmektedir. Eş takibi bilimsel yordamlara göre yapılmazsa sorun olmaktadır.Geçmişten Günümüze Sherlock