Özel Dedektif - DedektifÖzel Dedektif - Dedektif
Özel Dedektif - Dedektif

Özel dedektif, müşterilerinin doğru kararlar alabilmesi için, müşterileri adına birtakım araştırmalar gerçekleştiren ve doğru kararlar alınmasında yardımcı olan kişilerdir. Müşterilerin şüphelendiği olaylarda, doğru olanları açığa çıkarmak veya gerçekliğini araştırmak için yapılan çalışmalardır. Fiziki takip çalışmaları, hedef kişinin gerçekte neler yaptığını kontrol altına almak ve bunlarla alakalı doğru yol planı hazırlamak için gerekli olmaktadır. Alanında uzman personeller ile yapılan araştırmalarda, kişinin tüm kötü alışkanlıkları ve zaafları ortaya çıkarılmaktadır. Dedektif ve araştırma konularında, müşterilerin mevcut ihtiyaçlarına yönelik plan hazırlanmaktadır. Plan doğrultusunda doğru kararlar alınmakta ve mevcut problemlerin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Olabildiğince çabuk süreler içerisinde işlemler tamamlanmakta ve müşterilere sonuçları sunulmaktadır. Raporlar genellikle 24 saat aralıklar ile müşterilere aktarılmaktadır.

Çalışmaların Kaliteli Olması İçin Neler Yapılmalıdır?
Dedektif ile alakalı yapılan çalışmaların kaliteli ve başarılı olabilmesi için; bu konuda en hassas planlamanın yapılması ve doğru zamanlama tercih edilmesi gerekmektedir. Doğru zamanlama ile, birçok sorunun kolaylıkla ortadan kalktığı gibi, müşterilerin yapması gerektiği olayların içerisinde yer almaktadır. Fiziki takip genellikle 24 saat sürmektedir. Çalışmaların kaliteli olabilmesi için 24 saat zaman aralığında işlemlerin devam etmesi gereklidir. Kişi bu süre zarfında her ne yaparsa yapsın, uzman personeller tarafından takibi sağlanmaktadır. Özel dedektif takiplerinde yapılan işlemler, sadece fiziki takip ile sınırlı değil, ayrıca teknik takip olarak da devam etmektedir. Teknik takip ile; hedef kişinin otel, hastane, pansiyon, seyahat, sigorta, gsm numarası kayıtları yapılmakta ve ayrıntılı şekilde müşterilere aktarılmaktadır. Şüphe duyulan her türlü konu hakkında detaylı araştırma ve takip yapılmakta ve konunun tam olarak aydınlatılması sağlanmaktadır. İşlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması için, bu faaliyetlerin sırasıyla tamamlanması oldukça önemli etkenler arasında sayılmaktadır.

Profesyonel Araştırmalar Nasıl Yapılmaktadır
Özel dedektif, profesyonel araştırmaları içerisinde barındıran bir meslektir. Bu meslekte her ne olursa olsun, müşterilerin istekleri ve ihtiyaçları tam olarak karşılanmadığı zaman, çalışma kesinlikle bitmemektedir. Çalışmalar tam olarak bittikten ve tüm ihtiyaçlar karşılandıktan sonra, işlemlerin detaylı bir şekilde devam etmesi sağlanmaktadır. Bu hususta sözleşmeler hazırlanmakta ve konuyla alakalı tüm ihtiyaçlar belirlenmektedir. Müşterilerin vermiş olduğu bilgiler ile, konuyla alakalı plan hazırlanmaktadır. Planın içeriğinde, çalışmaların profesyonel sonuçlarla tamamlanması için unsurlar yer almaktadır.

Geçmişten Günümüze Sherlock